Varuosapäring Romuoksjon Ettevõtted KKK Firmast Kontakt
Korduma kippuvad küsimused
Mis on Varuosakeskus?
Varuosakeskus.ee on varuosaportaal, kuhu on koondatud autovaruosade ja -remondiga tegelevad ettevõtted. Portaali põhiliseks teenuseks on varuosapäring. Varuosapäring on mugav ja kiire viis leida varuosi. Tuleb vaid täita lihtne ankeet ning Varuosakeskus edastab päringu oma lepingulistele klientidele (ca 100-le firmale). Varuosakeskuse klientideks on nii kasutatud kui ka uute varuosade müüjad, remonditöökojad ja autoesindused. Varuosamüüjad teevad varuosaotsijatele pakkumisi meili või telefoni teel. Lisaks on Varuosakeskusel pidevalt arenev varuosakuulutuste andmebaas. Varuosade müügiga portaal varuosakeskus.ee hetkel ei tegele.

Kui paljud ettevõtteid saavad varuosakeskuse päringuid?
Neid firmasid on ca 100. See tähendab, et sooritades päringu säästate aega ja raha, mis muidu kuluks telefoni teel varuosade otsimisele.

Kui palju päringuid võib teha?
Päringutele piirangut pole.

Kas päringute sooritamiseks pean registreeruma?
Ei. Päringute tegemiseks ei pea registreeruma ega sisse logima. Küll aga on registreerunud kasutajal võimalus enda ja oma auto andmed talletada, et ei peaks seda igal korral uuesti sisestama.

Kas päringute esitamine on tasuta?
Jah, päringute tegemine ei maksa midagi.

Kas ma pean varuosa pärast päringu sooritamist ära ostma?
Ei. Sellelaadset kohustust päringu sooritajal ei lasu. Koheselt pärast päringu sooritamist saadavad varuosakeskuse lepingulised kliendid teile hinnapakkumise, mis ei kohusta teid millekski.

Kui kiiresti vastavad firmad päringutele?
Sõltuvalt ettevõttest, tavaliselt 1 tööpäeva jooksul. Paljud vastavad tõenäoliselt juba mõne tunni jooksul. Kui Teie päringule 1 tööpäeva jooksul vastust tulnud pole, siis arvatavasti ei ole otsitud varuosa ühelgi firmal pakkuda. Soovitame sel juhul päringut mõne aja pärast korrata, sest firmade laoseis võib muutuda väga kiiresti.

Kui kiiresti varuosad kohale toimetatakse?
Paljud firmad kasutavad erinevate kullerfirmade teenuseid (nt. ELS, Cargobus, HRX jne.) või toimetavad ise varuosi üle Eesti. Sel juhul võib kokkuleppel kauba kätte saada isegi järgneval päeval. Kui varuosa tellitakse väljastpoolt Eestit on tarneaeg tavaliselt 7-10 päeva.

Miks ei saanud ma pärast päringu sooritamist ühtegi pakkumist?
Põhjus võib olla selles, et antud varuosa ühelgi firmal pakkuda ei ole. Samas võib juhtuda, et reede õhtul sooritatud päringule vastatakse alles esmaspäeva jooksul. Kuna firmade laoseis muutub pidevalt, soovitame ebaedu korral päringut korrata.

Milline garantii kehtib varuosadele?
Varuosade garantiitingimused erinevad ettevõtteti. Soovitame enne ostu sooritamist nendega kindlasti tutvuda. Varuosakeskus ei võta vastutust varuosamüüja garantiitingimuste osas.

Forss
  Test